SKUP SAMOCHODÓW UŻYWANYCH

Skupujemy samochody za gotówkę!

Minimum formalności. Dojeżdżamy do Klienta.

Szybki kontakt:

Podstawowe wyposażenie samochodu – co trzeba mieć?

2022-02-18

Podstawowe wyposażenie samochodu – co trzeba mieć?

Według rozporządzenia Ministra Infrastruktury w naszym samochodzie obowiązkowo powinny znaleźć się dwie rzeczy. Jest to gaśnica i trójkąt ostrzegawczy.

Gaśnica

Jej pojemność powinna wynosić minimum 1kg. Jednak zaleca się, aby posiadać w aucie gaśnicę minimum 2kg. Dopiero taka gaśnica pozwala skutecznie zainterweniować w przypadku pożaru samochodu. Najlepsze typu gaśnic do samochodu to BC (gasząca gazy i płyny), albo ABC (gasząca dodatkowo ciała stałe).

Za brak gaśnicy możemy otrzymać mandat w wysokości od 20 do nawet 500 zł.

Trójkąt ostrzegawczy

W samochodzie powinien znaleźć się również trójkąt ostrzegawczy (odblaskowy). Ustawiamy go w odległości 100m za pojazdem na drodze ekspresowej i autostradzie. W terenie zabudowanym natomiast 30-50m za pojazdem.

Za brak trójkąta ostrzegawczego możemy otrzymać mandat w wysokości od 20 do 500 zł. Za nieużycie trójkąta w momencie, gdy jest potrzebny grozi kara w wysokości 150 zł.

Skup samochodów

Chcesz sprzedać swój samochód? Nasz skup aut zajmuje się skupem samochodów każdej marki i w każdym stanie wizualnym oraz technicznym.

Jeśli chcesz szybko sprzedać swój samochód i otrzymać gotówkę do ręki, skontaktuj się z nami! Dokonamy darmowej wyceny samochodu. Na olgędzimy przyjedziemy we wskazane przez Ciebie miejsce!

Skup samochodów używanych