SKUP SAMOCHODÓW UŻYWANYCH

Skupujemy samochody za gotówkę!

Minimum formalności. Dojeżdżamy do Klienta.

Szybki kontakt:

Kiedy wymienić opony na zimowe

2022-12-03

Kiedy wymienić opony na zimowe

Opony zimowe mają za zadanie zapewnić lepszą przyczepność na zaśnieżonych i oblodzonych drogach. Wykonane są z bardziej miękkiej mieszanki gumowej, która jest bardziej elastyczna w niskich temperaturach. Opony zimowe mają również wzór bieżnika, który zapewnia więcej krawędzi wgryzających się w śnieg i lód.

Najlepszy czas na zmianę opon zimowych to temperatura około 7 stopni Celsjusza. Dzieje się tak dlatego, że większość kierowców radzi sobie na oponach całorocznych w temperaturach do 7 stopni Celsjusza, ale gdy temperatura spada poniżej 7 stopni, potrzebne są opony zimowe dla lepszej przyczepności.

Dlaczego opony zimowe są niezbędne?

Opony zimowe są niezbędne, ponieważ są specjalnie zaprojektowane na zimną i mokrą zimową pogodę. Mają inny wzór bieżnika, który zapewnia lepszą przyczepność na lodzie, śniegu i błocie pośniegowym.

Różne rodzaje opon zimowych

Opony zimowe różnią się od opon całorocznych tym, że są specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić dobre działanie w zimnych i zaśnieżonych warunkach.

Istnieją dwa rodzaje opon zimowych – z kolcami i bez kolców. Opony zimowe z kolcami mają metalowe lub ceramiczne kolce na powierzchni, podczas gdy opony zimowe bez kolców mają mieszankę gumy i stali, aby zapewnić przyczepność na śniegu, błocie pośniegowym, lodzie i mrozie.

Skup samochodów

Chcesz sprzedać swój samochód? Nasz skup aut zajmuje się skupem samochodów każdej marki i w każdym stanie wizualnym oraz technicznym.

Jeśli chcesz szybko sprzedać swój samochód i otrzymać gotówkę do ręki, skontaktuj się z nami! Dokonamy darmowej wyceny samochodu. Na olgędzimy przyjedziemy we wskazane przez Ciebie miejsce!

Skup samochodów używanych