SKUP SAMOCHODÓW UŻYWANYCH

Skupujemy samochody za gotówkę!

Minimum formalności. Dojeżdżamy do Klienta.

Szybki kontakt:

Jak bezpiecznie jeździć po zmroku?

2022-02-22

Jak bezpiecznie jeździć po zmroku?

Jazda po zmroku może być niebezpieczna. Szczególnie, gdy poruszamy się drogami gminnymi i powiatowymi. W ich bliskim otoczeniu znajdują się łąki i lasy, z których zawsze niespostrzeżenie przed nasz samochód może wyskoczyć leśna zwierzyna. Dodatkowo brakuje na nich odpowiedniego pobocza, po którym mogliby poruszać się piesi i rowerzyści. Dlatego naszym zadaniem jest zadbanie o bezpieczeństwo nasze, ale również innych na drodze.

Ogranicz prędkość

Podczas jazdy po zmroku warto ograniczyć prędkość i nie przekraczać dozwolonych limitów. Czasem warto nawet pojechać nieco wolniej. Nawet najlepsze światła nie sprawią, że uda nam się wszystko dostrzec. Jest to również kwestią czasu reakcji, którego może zabraknąć, gdy będziemy poruszać się z nadmierną prędkością, a pieszego na poboczu zobaczymy dopiero w ostatniej chwili, gdyż nie będzie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

Obserwuj drogę, ale również jej otoczenie

Podczas jazdy po zmroku dużo większą uwagę należy skupić na otoczeniu drogi. Powinniśmy patrzeć nie tylko przed siebie, ale również cały czas skanować wzrokiem pobocze. Dzięki temu w porę możemy zauważyć pieszego, rowerzystę lub stojące przy skraju lasu zwierze, które może wkroczyć wprost na asfalt.

Nie jeździj, gdy jesteś zmęczony

Jazda, gdy jesteśmy zmęczeni zawsze jest ryzykowna. Po zmroku może być szczególnie niebezpieczna. Zmęczenie sprawia, że osłabia się nasza koncentracja i czas reakcji. Po zmroku zazwyczaj mamy już za sobą cały dzień pracy i chcemy, jak najszybciej dostać się do domu. Pośpiech może być złym doradcą.

Pamiętaj o światłach drogowych

Światła drogowe są znacznie mocniejsze i lepiej oświetlają drogę. Podczas jazdy po zmroku warto ich używać, ale pamiętając o tym, aby nie oślepiać nimi innym uczestników ruchu, pieszych czy rowerzystów.

Skup samochodów

Chcesz sprzedać swój samochód? Nasz skup aut zajmuje się skupem samochodów każdej marki i w każdym stanie wizualnym oraz technicznym.

Jeśli chcesz szybko sprzedać swój samochód i otrzymać gotówkę do ręki, skontaktuj się z nami! Dokonamy darmowej wyceny samochodu. Na olgędzimy przyjedziemy we wskazane przez Ciebie miejsce!

Skup samochodów używanych